Poolakad

Erinevat tüüpi aiapiiretele pakume erinevaid aiaposte.

 

Keevispaneelaedade postid. 60x40mm metallposte kasutatakse erinevat tüüpi piirdeaedade kinnitamiseks. Postid võivad olla kuumtsingitud. Postid kaetakse tsingiga nii väljast kui ka seest (minimaalne tsinkkatte paksus – 80 mikronit), lisaks võivad need olla kaetud ükskõik mis värvi polüesterkattega RAL värvipaletist. Poste müüakse plastmasskorkidega.

segmentinės-tvoros-stulpai-300x225

Plekkaia postid. Postid võivad olla valmistatud 80×40 mm profiilterasest, sein – 2,50 mm.

Metallaia vertikaalsetest varbadest postid. Teraspostide standardmõõdud – 60×40 mm. Võimalikud ka teised mõõdud.

Autoväravate ja jalgväravate postid. Väravate postid on valmistatud 80×80 või 100×100 mm terasprofiilist. Väravate postid on valmistatud 60×40 mm terasprofiilist.

Võrkaia postid. Poste müüakse komplekteerituna, s.t. hinna sisse kuulub posti plastikkork ja vajalik arv traadihoidikuid. Postid on valmistatud ümarast terastorust, mis on kuumtsingitud (minimaalne tsinkkatte paksus – 80 mikronit) ja/või kaetud soovitud värvi polüesterkattega (PVC). Populaarseimad postide mõõdud on esitatud allpool olevas tabelis. Ettetellimisel saab valida ka teisi postimõõte.

Postitoed. Võrkaia monteerimiseks kasutatakse ka postitugesid. Toed kinnitatakse postide külge metallist kinnitusdetailidega. Postitugede mõõdud on esitatud allpool olevas tabelis. Ettetellimisel saab valida ka teisi mõõte.

Apvalių-stulpų-atrama-250x300-250x300

Lisainformatsioon aiapostide kohta

Aiapostid on aia lahutamatu osa. Post on peamine element, millest algab aia paigaldus. Tihti arvatakse, et aiapost on vaid miski, mis toetab aeda, kuid selles elemendis on peidus tunduvalt suurem funktsionaalsus ja olulisus kogu aia kvaliteedi jaoks.

Aiapostid – kõige alus

Aiapostide peamine ülesanne on pidada vastu aiale mõjuvale survele ja hoida laudu või varbu oma kohal. Kõige suurema töö teevad siin ära nurgapostid, mis peavad taluma kahekordset koormust. Seetõttu tuleb iga aia projekt väga põhjalikult läbi mõelda ning valida kõige kvaliteetsemad materjalid.

Suur valik

Kuna aedu on erinevaid, on ka meie aiapostide valik lai. Erinevast materjalist, eri konstruktsiooni, kuju ja värviga aiapostid lasevad Teil realiseerida oma idee ja luua suurepärase üldmulje.

Kõige tähtsam on kvaliteet

Püstitades uut aeda, alustatakse alati aiapostidest. Hinnake kõiki faktoreid, mis tulevikus mõjutavad Teie aeda ja aiaposte ning valige tugev ja usaldusväärne variant. Soovitame pöörata suurt tähelepanu ka aiapostide paigaldamisele. Aiapostid tuleks tugevdada betooni või pinnase abil (enamasti valitakse betoneerimine). Tähelepanu peab pöörama ka betooni kasutamisele: valage betooni vaid siis, kui post on juba auku asetatud, kuna sel viisil saate vältida vee kogunemist, mis aga võib mõjutada Teie poste. Lisaks ärge unustage, et kiirustamine ei too häid tulemusi, laske betoonil taheneda, vaid sel viisil tagate aia kvaliteedi.

Et aed oleks kaunis

Kuna kõik aiad on erinevad, peavad olema erinevad ka aiapostid. Saate valida materjali, värvi, kuju ja muid detaile, et luua kena üldmuljet ja tagada tugevuse. Valige aiapostid, millel on kaitsekiht, nt puidust aiapostid on enamasti immutatud ja see aitab kaitsta neid ilmatikumõjude eest.

Comments are closed.